Ma 2018. november 16., péntek, Ödön napja van. Holnap Hortenzia és Gergő napja lesz.

nov. 16 00:00
    Negyedéves értékelés
    nov. 20 00:00
    Szakmai pályaorientációs nap
    nov. 26 15:00 - nov. 26 16:00
    Fogadóóra
    dec. 1 00:00
    Nincs tanítás
    dec. 5 00:00
    "Zöldülj!" - környezetvédelmi vetélkedő

previous month november 2018 next month
week 44 1 2 3 4
week 48 26 27 28 29 30

Felvételi vizsga PDF Nyomtatás E-mail

Felvételi vizsga

A 2018/19-es tanévben iskolánk NEM szervez írásbeli felvételi vizsgát.

Felvételi pontszám kiszámítása

A felvételi pontszám – képzési típustól függetlenül – az általános iskolából hozott pontszámok alapján kerül meghatározásra. A hozott pontok az 5., 6., 7. évfolyamon szerzett, a tanuló év végi bizonyítványában szereplő matematika, magyar nyelv, irodalom, történelem, idegen nyelv tantárgyak érdemjegyeiből, valamint ugyanezen tantárgyak 8. évfolyamon szerzett első félévi tanulmányi értesítőjében szereplő érdemjegyeiből tevődnek össze. Az osztályzatok összege így maximálisan 100 pont lehet.

Az a tanuló, aki nem rendelkezik minden felvételi tárgyból érdemjeggyel, azokból a jegyekből szerzi a hozott pontszámot, amelyekkel a felsoroltak közül rendelkezik. Az érdemjegyei alapján szerzett pontjaiból arányosítással kell megállapítani a hozott pontszám végső értékét.

A felvételi rangsor kialakítására vonatkozó szabályok

• Azonos pontszámú tanulók esetében a felvételi rangsorban előnyt élvez a halmozottan hátrányos helyzetű, a sajátos nevelési igényű (SNI), vagy beilleszkedési, tanulási és magatartási problémával (BTM) rendelkező tanuló. A halmozottan hátrányos helyzetű tanulók felvétele után a további felvételi kérelmek elbírálásánál előnyben kell részesíteni azokat a jelentkezőket, akiknek a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye azon a településen található, ahol az iskola székhelye vagy telephelye, feladatellátási helye található.
  • Két azonos hozott pontszámú szakiskolai, vagy szakközépiskolai képzésre jelentkezett tanuló közül előnyt élvez az a tanuló, akinek az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi magyar nyelv osztályzatainak összege magasabb.
  • Ha a két tanuló 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi magyar nyelvi osztályzatainak összege egyenlő, előnyt élvez az a tanuló, akinek az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi irodalom osztályzatainak összege magasabb.
  • Ha a két tanuló 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi irodalom osztályzatainak összege egyenlő, előnyt élvez az a tanuló, akinek az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi matematika osztályzatainak összege magasabb.
  • Ha a két tanuló 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi matematika osztályzatainak összege egyenlő, előnyt élvez az a tanuló, akinek az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi történelem osztályzatainak összege magasabb.
  • Ha a két tanuló 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi történelem osztályzatainak összege egyenlő, előnyt élvez az a tanuló, akinek az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi idegen nyelv osztályzatainak összege magasabb.

Orvosi alkalmasság szükséges az iskola megkezdéséhez!