Ma 2017. december 15., péntek, Valér napja van. Holnap Etelka és Aletta napja lesz.

nov. 20 15:00 - nov. 20 16:00
    Fogadóóra
    nov. 23 08:00 - nov. 23 13:00
    Pályaorientációs nap
    dec. 8 09:00 - dec. 8 15:00
    Nyílt nap

previous month december 2017 next month
week 48 1 2 3

Országos elsősegélynyújtási verseny PDF Nyomtatás E-mail

altImmár kilencedik alkalommal rendezték meg az Országos Esősegély-ismereti versenyt. A megmérettetés első szakasza a háromfordulós internetes írásbeli feladatsorok kitöltése volt, amin iskolánkból öt csapat indult: Hörgőcskék2, Kilencedikesek2, Kacsák, Dexterek, és a P.T.K. csapat
A csapatok tagjai:  Kovács Szabina, Kakas Renáta, Gergely Anita, Farkas Nóra, Oláh Dominika, Végh Dorina, Mischl Szabina, Pohl Klaudia, Simon Viktória, (10/3 osztály)  Buda Beáta Jakab Henriett Kiliti Máté (9/3 osztály) Mészáros Alex, Hermann Alexandra, Viskus Máté (11/3 osztály, Dunaferr Iskola).
Országosan 213 csapat nevezett. Az írásbeli forduló eredményei; Hörgőcskék2 csapat: 4. hely, Kilencedikesek2 csapat: 8. hely, Kacsák csapat: 12. hely, Dexterek csapat: 21. hely, és a P.T.K. csapat: 30. hely. Az induló csapatok közül az első 12-ő kerülhetett a döntőbe, iskolánként egy csapattal, így iskolánkat a Hörgőcskék2 csapata képviselhette, az április 20-21-én megrendezésre került döntőben, Csillebércen.
A döntő: A verseny két nap alatt zajlott. Pénteken délelőtt megérkezett kis csapatunk, melynek tagja Buda Beáta, Oláh Dominika és Mészáros Alex. Felkészítő tanárunk és pótanyánk, Bozsó Zsanett. A lejelentkezés után elfoglaltuk a szobánkat, és ünnepélyes megnyitóra lementünk. Itt érdekes előadásokat hallgattunk, köztük Győrfi Pál az OMSZ szóvivőjét. A délután folyamán megírtuk a döntő írásbeli fordulóját, majd a csapatokat felosztották és más versenyzőkkel osztották be, azzal a céllal, hogy megismerjük egymást. Négy feladat volt, amelyeket közösen oldottunk meg. A programok után vacsoráztunk és megnéztük a terepet ahol a feladatok helyszínei voltak. Este táncos-zenés mulatságot rendeztek, ahol önfeledten táncolhattunk. Lefekvés előtt a fontosabb dolgokat megbeszéltük.
Szombat reggel az utunk az étterembe vezetett és ettünk. Talán mindegyikünk fejében a kíváncsiság volt, hogy milyen szituációk lesznek. A versenykezdés előtt Dr. Mártai István az OMSZ főigazgatója rövid tájékoztatót tartott és elkezdtük a versenyt. Tizenhárom helyszínen kellett elsősegélyt nyújtanunk, és én voltam a csapatkapitány. A feladatok többségét jól elvégeztük. A nap végén mentős bemutató történt és megjelent egy mentőhelikopter. Itt rengetek fénykép készült. Sajnos nem kerültünk be az első hétbe, de mi nem csüggedtünk. Számomra ez a két nap fantasztikus volt. Nagyon élveztem, és nagyon örülök neki, hogy ott lehettem. Gratulálok a csapatunk sikeres teljesítményéhez és köszönöm felkészítő tanárunk segítőkész munkáját. (Mészáros Alex)