Ma 2018. szeptember 20., csütörtök, Friderika napja van. Holnap Máté és Mirella napja lesz.

Aktuális események

    szept. 19 16:00 -
    9/1 Szülői értekezlet
    szept. 19 16:30 -
    11/2 szülői értekezlet
    szept. 19 16:30 -
    12/1 szülői értekezlet
    szept. 19 16:30 -
    2/10/a szülői értekezlet
    szept. 20 16:00 -
    1/9a Szülői értekezlet
    szept. 20 16:00 -
    11/1 szülői értekezlet

Erasmus

Szakmák éjszakája

Szakképzés Eu Hete

Széchenyi 2020

Iskolai események

previous month szeptember 2018 next month
H K SZ CS P SZ V
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Pályázat

Hirdetés

Hirdetés


Országos elsősegélynyújtási verseny PDF Nyomtatás E-mail

 

altImmár kilencedik alkalommal rendezték meg az Országos Esősegély-ismereti versenyt. A megmérettetés első szakasza a háromfordulós internetes írásbeli feladatsorok kitöltése volt, amin iskolánkból öt csapat indult: Hörgőcskék2, Kilencedikesek2, Kacsák, Dexterek, és a P.T.K. csapat
A csapatok tagjai:  Kovács Szabina, Kakas Renáta, Gergely Anita, Farkas Nóra, Oláh Dominika, Végh Dorina, Mischl Szabina, Pohl Klaudia, Simon Viktória, (10/3 osztály)  Buda Beáta Jakab Henriett Kiliti Máté (9/3 osztály) Mészáros Alex, Hermann Alexandra, Viskus Máté (11/3 osztály, Dunaferr Iskola).
Országosan 213 csapat nevezett. Az írásbeli forduló eredményei; Hörgőcskék2 csapat: 4. hely, Kilencedikesek2 csapat: 8. hely, Kacsák csapat: 12. hely, Dexterek csapat: 21. hely, és a P.T.K. csapat: 30. hely. Az induló csapatok közül az első 12-ő kerülhetett a döntőbe, iskolánként egy csapattal, így iskolánkat a Hörgőcskék2 csapata képviselhette, az április 20-21-én megrendezésre került döntőben, Csillebércen.
A döntő: A verseny két nap alatt zajlott. Pénteken délelőtt megérkezett kis csapatunk, melynek tagja Buda Beáta, Oláh Dominika és Mészáros Alex. Felkészítő tanárunk és pótanyánk, Bozsó Zsanett. A lejelentkezés után elfoglaltuk a szobánkat, és ünnepélyes megnyitóra lementünk. Itt érdekes előadásokat hallgattunk, köztük Győrfi Pál az OMSZ szóvivőjét. A délután folyamán megírtuk a döntő írásbeli fordulóját, majd a csapatokat felosztották és más versenyzőkkel osztották be, azzal a céllal, hogy megismerjük egymást. Négy feladat volt, amelyeket közösen oldottunk meg. A programok után vacsoráztunk és megnéztük a terepet ahol a feladatok helyszínei voltak. Este táncos-zenés mulatságot rendeztek, ahol önfeledten táncolhattunk. Lefekvés előtt a fontosabb dolgokat megbeszéltük.
Szombat reggel az utunk az étterembe vezetett és ettünk. Talán mindegyikünk fejében a kíváncsiság volt, hogy milyen szituációk lesznek. A versenykezdés előtt Dr. Mártai István az OMSZ főigazgatója rövid tájékoztatót tartott és elkezdtük a versenyt. Tizenhárom helyszínen kellett elsősegélyt nyújtanunk, és én voltam a csapatkapitány. A feladatok többségét jól elvégeztük. A nap végén mentős bemutató történt és megjelent egy mentőhelikopter. Itt rengetek fénykép készült. Sajnos nem kerültünk be az első hétbe, de mi nem csüggedtünk. Számomra ez a két nap fantasztikus volt. Nagyon élveztem, és nagyon örülök neki, hogy ott lehettem. Gratulálok a csapatunk sikeres teljesítményéhez és köszönöm felkészítő tanárunk segítőkész munkáját. (Mészáros Alex)

 

 
Hirdetés