Ma 2017. október 22., vasárnap, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

previous month október 2017 next month
week 44 30 31

Képzéseink 2017/2018-as tanévben

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Városi elsősegélynyújtó verseny PDF Nyomtatás E-mail

altDunaújvárosban is megrendezésre került a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt által, immár 41. alkalommal szervezett elsősegélynyújtó verseny 2012.04.21-én. Iskolánkból két csapattal képviseltethettük magunkat:

Hörgöcskék: Kovács Szabina (10/3), Kakas Renáta (10/3), Kiliti Máté (9/3), Vaskus Máté (Dunaferr Iskola), Novath Norbert (11/2)
Dexter csapat: Nyári Nóra, Dézsi Beatrix, Hermann Alexandra, Tarczal Julianna, Varsányi Hajnalka (11/3 osztály)
Póttagok és segítők: Varjas Anna (9/3) és Witt Fanni (Dunaferr Iskola).
A Dexter csapat az első, míg a Hörgőcskék csapat harmadik helyet szerezte meg. Így a Dexter csapat továbbjutott a megyei döntőbe.
A Dexter csapat beszámolója:
A versenyen 13. helyszín és 13 feladat várt ránk. Regisztrálni kellett a csapatoknak és utána pedig sorszámot kaptunk és ez alapján eldőlt, hogy mi melyik helyszínt foglaljuk el. Mi a 11. helyszínen kezdtünk, ami egy ügyességi feladatot tartogatott számunkra. A 13. kárhelyen egy autó baleset történt, ahol 3 sérült volt, amit megpróbáltunk helyesen ellátni. Az első állomáson alma építő ügyességi feladat várt minket, amit 3 embernek sikerült maximálisan teljesíteni. A 2. helyszínen egy uszodás gyakorlati feladat volt, ahol defiblillátorral újraélesztést kellett végrehajtanunk. A 3. helyszínen egy tesztlap várt minket, amire helyes válaszokat sikerült adnunk. A 4. helyszínen, egy játszótéren történő szituáció várt minket, amiben 2 sérült volt: nyaki artériás vérzése és orrvérzése volt a betegeknek. Az 5. helyszínen egy kosárlabdás játék volt. 6. helyszínen egy „hasba szúrt” fiút kellet ellátnunk és hozzátartozóját megnyugtatni, akinek a szerepét nagyon jól játszották. 7. helyszínen egy pingpong labdás feladatot játszottunk, amire 60 másodperc állt rendelkezésünkre. 8. helyszínen szintén egy szituációs feladat várt minket, ahol 2 biciklis szenvedett balesetet és az egyiknek nyílt lábszár törése volt, a másik sérültnek pedig egy horzsolás volt a karján. 9. helyszínen pedig egy ügyességi feladat volt ahol gyufaszálakkal kellett játszanunk.
A verseny és a szituációs feladatok sora nagyon izgalmas volt. Nagyon büszkék vagyunk, hogy sikeresen szerepeltünk és képviselhettük iskolánkat. Felkészítő tanárunk Bozsó Zsanett tanárnő volt. Kísérőnk a versenyre pedig Héder Blanka. (Dézsi Beatrix)
A megyei döntő 2012. 05. 11-én került megrendezésre Kisfaludon.