Ma 2017. október 21., szombat, Orsolya napja van. Holnap Előd napja lesz.

Képzéseink 2017/2018-as tanévben

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Kollégiumról... PDF Nyomtatás E-mail

A dunaújvárosi Lorántffy kollégium

alt

A kollégium szép környezetben, a belváros szélén, a Kádár-völgyben helyezkedik el, szemben az iskolával. A két épület között hatalmas sportpálya, műfüves pálya, árnyas, ligetes szabadidős park található. A négyszintes épületben jelenleg 50 fiú és 150 lány elhelyezésére van lehetőség.

A szinteken 12 db 4 ágyas és 1 db 2 ágyas erkélyes lakószoba, 2 – 2 nevelői, ill. vendégszoba, 1 – 1 tanulószoba Internet hozzáféréssel, továbbá mosdó – zuhanyzó, WC csoport, mosókonyha és középen tévézési lehetőséget is kínáló zsibongó található.

alt alt alt

A tanulószobák közül kettő 10 – 10 db számítógéppel ellátott, a másik kettőben pedig számítógép és projektor használatára van lehetőség. alt

alt A bejárati szinten nagyméretű társalgó áll rendelkezésre a közösségi programok és a diákok mindennapi együttlétének biztosítására. Az alsó szinten orvosi szoba, hetente egyszer orvosi ellátás, egyébként állandó ápolónő áll a bentlakók rendelkezésére.

A 40 fős klubhelyiség folyamatos használatban van. Délelőtt iskolai tanórák, délután kollégiumi csoportfoglalkozások, szakkörök működnek benne. Hétvégén a környékbeli Nyugdíjas Baráti Kör tartja itt az összejöveteleit.

Az iskola és a kollégium diákjai részére minden nap nyitva áll a könyvtár, amely közel 10000 db könyvvel és 1500 db tartós tankönyvvel, valamint szakszerű segítséggel áll a tanulni és művelődni vágyók rendelkezésére. alt

alt Az étterem és a konyha a kollégiummal egybeépült, egyszerre 80 fő étkezésére biztosít lehetőséget. Üzemeltetője a Hungast Kft.

Kollégiumunk II. osztályú panzió besorolású, megfelel a nemzetközi turizmus előírásainak.