Ma 2018. december 14., péntek, Szilárda napja van. Holnap Valér napja lesz.

Kollégiumról... PDF Nyomtatás E-mail

A dunaújvárosi Lorántffy kollégium

A kollégium 2018-ban kívül - belül megújult: nyílászárók cseréjére és a külső szigetelés után a belső közösségi terek (társalgó, lobby, zsibongó, teakonyha) is megújultak pályázati forrásokból.

Pályázat kicsi          PC070031 kicsi         épület kicsi

A kollégium 3 szinten 50 fő fiú és 100 fő lány tanulónak tud férőhelyet biztosítani.

A szinteken 12 db 4 ágyas és 1 db 2 ágyas erkélyes lakószoba, 2 – 2 nevelői, ill. vendégszoba, 1 – 1 tanulószoba Internet hozzáféréssel, továbbá mosdó – zuhanyzó, WC csoport, mosókonyha és középen tévézési lehetőséget is kínáló zsibongó található.

alt  IMG 20181112 131646 étkező és zsibongó kicsi zsibongó kicsi IMG 20181112 131603 konyha kicsi  Mosdó nagyon kicsi

A tanulószobák számítógéppel ellátottak.
Tanulószoba kicsi

IMG 20181112 130911 lobby kicsi

A bejárati szinten nagyméretű társalgó áll rendelkezésre a  közösségi programok és a diákok mindennapi együttlétének biztosítására. Az alsó szinten orvosi szoba, hetente egyszer orvosi ellátás, egyébként állandó ápolónő áll a bentlakók rendelkezésére.

IMG 20181112 131225 társalgó nagyon kicsi

A 40 fős klubhelyiség folyamatos használatban van. Délelőtt iskolai tanórák, délután kollégiumi csoportfoglalkozások, szakkörök működnek benne.

Az iskola és a kollégium diákjai részére minden nap nyitva áll a könyvtár, amely közel 10000 db könyvvel és 1500 db tartós tankönyvvel, valamint szakszerű segítséggel áll a tanulni és művelődni vágyók rendelkezésére. alt

étkező kicsi Az étterem és a konyha a kollégiummal egybeépült, egyszerre 80 fő étkezésére biztosít lehetőséget. Üzemeltetője a Hungast Kft.

Kollégiumunk II. osztályú panzió besorolású, megfelel a nemzetközi turizmus előírásainak. Kollégiumi szálláshely igénybe vételekor törekedni kell a bankkártyás fizetésre.