Ma 2021. szeptember 20., hétfő, Friderika napja van. Holnap Máté és Mirella napja lesz.

Aktuális események

    Nincs esemény

Erasmus

Szakmák éjszakája

Szakképzés Eu Hete

Széchenyi 2020

Iskolai események

previous month szeptember 2021 next month
H K SZ CS P SZ V
week 35 1 2 3 4 5
week 36 6 7 8 9 10 11 12
week 37 13 14 15 16 17 18 19
week 38 20 21 22 23 24 25 26
week 39 27 28 29 30

Pályázat

Hirdetés

Hirdetés


Iskolatörténet PDF Nyomtatás E-mail

Iskolánk 2015/2016-ban ünnepeli fennállásának 40 éves évfordulóját.

 

alt

 

Az intézmény az alapítása óta eltelt négy évtized alatt nagy változásokon ment keresztül. 

A Dunaújvárost az ötvenes évektől meghatározó gyáróriás - a Dunaferr Dunai Vasmű - a nehézipar fellegvára volt. De ahogy a város növekedett, megjelentek más iparágak is, főképp a Papíripari Vállalat igényelt jelentős munkaerőt.

A tanítás 1976. szeptember 1-jén kezdődött meg az iskola falai között, akkori nevén a MÜM 316. sz. Intézet Papíripari Tagozatán.  A papíripari szakmák mellett helyet kaptak a helyi könnyűipari üzemek szakember-utánpótlását biztosító szakképzések, a női- és férfiruha készítők, fonók, cipőgyártók, cipőfelsőrész-készítők, nyomdászok képzései. Kezdetben főleg lányokat képeztünk a mintegy 11 féle könnyűipari szakmára. A gyakorlati képzés a város üzemeiben folyt .

A város ezen új iskolája mind épületszerkezetileg, mind pedig felszereltségében korszerű volt.

Köszönet az alapítóknak: Bene Károly igazgató úrnak, és Pallos László címzetes igazgató úrnak.

alt

1987-től működik önállóan az iskola. Kezdetben Könnyűipari Szakmunkásképző Iskola néven, 1990-ben vettük fel Lorántffy Zsuzsanna nevét.

Az 1990-es évektől a gazdasági átalakulásokhoz igazodva képzési struktúránk átalakult. 

1989-ben indult le a szakközépiksolai képzés egészségügyi és vegyész szakirányon, majd 1992-től ruhaipari szakirányon is. 

Iskolánk 1993-ban beléptünk a Világbanki Programba, melynek révén eszközellátottságunk sokat javult /pl. nyelvi laborral, számítógépes hálózattal/. 1996 óta tagja az Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Tagozatának.

1997-től önálló tanműhelyünkben folyik a gyakorlati képzés. 

2005-ben kialakítottunk az iskola kollégiumában egy fodrásztanüzletet, ahol a fodrász szakoktatók irányításával sajátítják el a szakma fortélyait a tanulók. 2008-ban kozmetikát és újabb fodrásztanüzletet alakítottunk ki a Lajos király körúti tanműhelyünkben.

2006-ban megkezdődöt az ipraművészeti képzés iskolánkban.

Mindezt Pallosné Sobor Angéla több mint két évtizedes sikeres vezetése alatt érte el az intézmény.

A 2008/2009-es tanévben megbízott igazgatóként Oroszné Garami Zsuzsanna vezette az iskolát. 

2009-ben ismét a változó gazdasági környezet igényeihez igazodva elkezdődött iskolánkban a gumiipari képzés.

altNemcsak a városból és vonzáskörzetéből, hanem távolabbról is várjuk a tanulni vágyókat, hiszen mintegy kétszáz fős kollégiummal rendelkezünk, ahol a város más iskoláiban tanulóknak is otthonos szállást biztosítunk.

Diákjaink rendszeresen szerepelnek különféle versenyeken, jelentős számban nyernek felvételt felsőoktatási intézményekbe, illetve korszerű szakmai tudás és általános műveltség birtokában jól megállják a helyüket a különféle munkahelyeken.

 
Hirdetés