Ma 2017. október 22., vasárnap, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

previous month október 2017 next month
week 44 30 31

Képzéseink 2017/2018-as tanévben

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

„Klímás barátság” 2. rész PDF Nyomtatás E-mail

Szabó DávidA „Hot Stuff Climate Net” (Klímabarátság) nemzetközi, svájci indíttatású program 2014. február 26-án, szerdán 10 órakor folytatódott az iskola Tanműhelyében. Elsőként iskolánk két végzős vegyésztechnikus tanulója, Patai Laura és Szabó Dávid tartott érdekes és élvezetes előadást arról, hogy mi is a klímaváltozás és vajon érinti-e Magyarországot?

Ezután a Magosfa Alapítvány részéről Neumayer Éva és Sólyom Barbara részletesen tájékoztatta a résztvevő diákokat a programról, és beszéltek a klímaváltozásról is.

Majd játékosan folytatódott a program a kerti cipőfelezés és a „cipőgazdi-megtaláló” közötti ismerkedéssel.

A nap második felében az ökolábnyomos papucskészítő feladattal birkóztunk meg. Kb. 30 lábnyom-papucsot készítettek a diákok, így szépen kirajzolódott a sor, a kicsi lábnyomú Haiti Köztársaságtól a nagy lábon élő USA-ig.

A program zárásaként többféle gyógynövénnyel ismerkedhettünk meg, amelyeket illat, kép, tapintás és egy rövid ismertető alapján kellett azonosítanunk. Ezekből háromféle teát is készítettünk (citromfű, menta, kakukkfű).

Végül egyik diákunk, Sándor Zsuzsanna segítségével létrehoztunk egy Facebook-csoportot az iskola diákjainak, hogy ezen keresztül tartsuk a kapcsolatot a svájci „myclimate” nevű szervezettel.

A kilencedikesektől egészen a végzős vegyésztechnikus tanulóig kb. 40(!) diák vett részt a jó humorú, remek hangulatú foglalkozáson.

Az eseményen készült képek a Képgalériában tekinthetők meg.

Az eseményről a Dunaújváros Televízió is beszámolt.