Ma 2017. október 22., vasárnap, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

previous month október 2017 next month
week 44 30 31

Képzéseink 2017/2018-as tanévben

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Együttműködés a DUF Könyvtár és Információs Központtal PDF Nyomtatás E-mail

DUFA Dunaújvárosi Főiskola Könyvtára egy másfél éves fejlesztési programot zárt le 2014. március 6-án, csütörtökön. A program a tanulást segítő könyvtári foglalkozások, szolgáltatások, illetve a dokumentum- és információszolgáltatási rendszer fejlesztését kívánta megvalósítani.

A projekt egyik legfontosabb feladata az volt, hogy szövegértés-fejlesztő órákkal segítse a 15-18 év közötti, szövegértési problémákkal küzdő korosztályt. A Dunaújvárosi Főiskola iskolánkkal kötött együttműködési megállapodást. Ennek keretében fejlesztőpedagógusok (Dávid Ágnes és Oroszné Somogyi Erika) segítségével 3 csoport vehetett részt szövegértést, szövegolvasást fejlesztő foglalkozásokon.

2012. októberében indultak az első csoportnak tartott órák. Az órák keretében a pedagógusok az egyéni, a csoport- és a projektmunka változatos módszereit alkalmazták. Foglalkozásaik menetét szituációs játékokkal, figyelemfelkeltő és emlékezetfejlesztő feladatokkal tették változatossá. A gyakorlásokra szánt órai anyagok olyan témákat öleltek fel, amelyek közel állnak a fiatal korosztályhoz (férfiszerepek, női szerepek, önismeret). Az órák egy részében könyvtáros segítségével ismerkedhettek meg a diákok a könyvtár intézményével, a katalógussal, annak használatával, és azokkal a lehetőségekkel, amiket egy korszerű bibliotéka napjainkban nyújtani tud (könyvtárközi kölcsönzés, online előjegyzés, online hosszabbítás, adatbázisok).

A csütörtöki záróeseményen a programban részt vevő diákjaink és pedagógusaink is beszámoltak saját tapasztalataikról. A Dunaújvárosi Főiskola Könyvtárának köszönjük a lehetőséget, tanárainknak a befektetett energiát,