Ma 2020. január 28., kedd, Károly és Karola napja van. Holnap Adél napja lesz.

previous month január 2020 next month
week 1 1 2 3 4 5
week 5 27 28 29 30 31

Tankönyvrendelés 2019/2020 tanévre PDF Nyomtatás E-mail

Kedves Diákok! Tisztelt Szülők!konyvek

2019. április hónapja a következő tanévre szóló tankönyvek megrendelésének ideje.

A tankönyvek megrendelése ebben a tanévben is a Kello rendszerén keresztül történik.

A tankönyvrendelés menetrendje:

1. 2019. április 01-én megjelenik a következő tanévre szóló hivatalos tankönyvjegyzék, amely azokat a tankönyveket tartalmazza, amelyeket az iskolák megrendelhetnek diákjaik számára.

2. 2019. április 5-ig az iskola összeállítja minden osztály számára a következő tanévre szükséges tankönyvek listáját és átadja a tanulóknak.

3. 2019. április 24-án minden tanulónak vissza kell hoznia az átnézett, esetlegesen csökkentett és a szülő által aláírt listát! A csökkentés módja a listában szereplő, de Önök által nem igényelt tankönyv kihúzása. Az Önök anyagi terheinek csökkentése érdekében kérjük, hogy húzzák ki a listából azokat a tankönyveket, melyeket más forrásból, pl. rokontól, ismerőstől meg tudnak szerezni ingyen, kedvezményes áron vagy esetleg kölcsönbe, s így nem szükséges megvásárolniuk!

Az iskola tankönyvet csak azon diákjai számára rendel, akik 2019. április 24-ig a szülő által aláírt tankönyvlistájukat visszahozzák. Ennek elmulasztása esetén mindenki maga gondoskodik a tankönyveinek beszerzéséről.

„Szülői felület” - Kello

https://szuloifelulet.kello.hu/Home/Login  weboldalon az alábbi funkciók elérhetőek:

A szülő megtekintheti és módosítási kéréseit jelezheti a Tankönyvfelelős részére:

• gyermeke(i) tankönyvrendelésével,
  • gyermeke(i) iskola által nyilvántartott személyes adataival (ez a funkció adatvédelmi okokból regisztrációhoz kötött) kapcsolatban.

A fizetős státuszú gyermekek szülei részére az eddigi csekkes fizetési mód mellett, lehetőséget nyújtunk elektronikus számla igénylésére és más fizetési módok választására (utalás, bankkártyás fizetés).

A szülői felületen a szülő által jelzett módosítási igényekről az iskola értesítést kap. A módosítási kérések elfogadása, végrehajtása - a szülő módosítási szándéka - mindaddig nem jelent tényleges adatváltozást, amíg a jogosult tankönyvfelelős azt át nem vezeti.

4. 2019. április 28-ig az iskola feltölti a Kello rendszerébe valamennyi diák (közel 500 fő) egyéni tankönyvrendelését, illetve rögzíti a fizetési státuszát, mely lehet „fizetős” vagy „ingyen tankönyves”.

Ingyen tankönyves” státuszba az kerül, aki 2019. április 24-ig beadta az erre vonatkozó „Igénylő lapot” és a jogosultságát igazoló érvényes dokumentumot. A jogosultságot igazoló dokumentum érvényességének folyamatossága szükséges a tankönyvek kiosztásának idején és az intézmény elszámoltatásának október 01-i időpontjában. Ellenkező esetben a tanuló státusza a Kello rendszerében módosul és a megrendelt könyvekről a Kello számlát küld a Szülőnek.

A 9.évfolyam ingyenes tankönyvellátásra jogosult.

5. NINCS VISSZÁRU.

Fizetős diákoknak az általuk (illetve a Szülő által) megrendelt és a Kello által leszállított tankönyveket és a könyvekről kiállított számlát át kell venniük a tankönyvfelelőstől, átvételi elismervény ellenében. Azon tankönyveket, melyekre esetleg még sincs szüksége, saját költségére a Szülőnek joga van visszaküldeni a Kellonak, de csak 2019. szeptember 15-ig.

Visszaküldési cím: 2225 Üllő, Zöldmező u. 3.

Az ingyen tankönyvre jogosult diákok tankönyvei az iskolai könyvtár állományába kerülnek, azok ellenértékét az iskolának számlázza a Kello.

Azon tanulók, akik a 2018/2019. tanév bármely tantárgyból pótvizsgára kötelezettek, azok tankönyveiket csak pótrendelésben tudjuk majd megrendelni 2019. szeptember 15-ig!

Azon diákok, akik nem kívánják tanulmányaikat a 2019/2020. tanévben intézményünkben továbbfolytatni, azt 2019. június 15.-ig kötelesek az intézmény tankönyvfelelősének jelezni.

Amennyiben az iskolaváltást nem jelzi a tanuló 2019. június 15-ig, vagy ezután dönt az iskolaváltás mellett akkor a 2019/2020. tanévre megrendelt tankönyveinek visszaküldéséről a szülő/gondviselő köteles gondoskodni!

Ha a tanuló fizetési státusza megváltozik, azt azonnal, de legkésőbb 2019. szeptember 26-ig jeleznie kell az iskolának, hogy a státuszváltás megtörténhessen. Ennek az iskolai határideje: szeptember 30. Erre csak érvényes dokumentumok benyújtása esetén van lehetőség.

6. A tankönyvek tanulói, szülői átvétele 2019. szeptember 01-én történik.

7. A tankönyvek árának a Kello felé történő kiegyenlítésének, befizetésének határideje: 2019. szeptember 15.

Befizetés módjai:

• személyesen készpénzzel, iskolakezdési utalvánnyal,  illetve bankkártyával a kijelölt postahivatalokban, valamint készpénzzel és bankkártyával az összes postahivatalban fizethetnek (A postahelyekről itt tájékozódhat),
  • iskolakezdési utalvány: a kijelölt postahivatalokban (utalványok elfogadásáról itt tájékozódhat),
  • banki átutalás: a KELLO Alsónémedi és Vidéke Takarékszövetkezetnél vezetett 64400068-30107825-11100049   számú számlájára
    Banki átutalás esetén a közleményben mindenkor szerepelnie kell a tanuló nevének és 11 jegyű oktatási azonosítójának,
  • a szuloifelulet.kello.hu weboldalunkon keresztül bankkártyás fizetés (Mastercard, Maestro, Visa) egy regisztrációt követően lehetséges.