Ma 2017. december 15., péntek, Valér napja van. Holnap Etelka és Aletta napja lesz.

nov. 20 15:00 - nov. 20 16:00
    Fogadóóra
    nov. 23 08:00 - nov. 23 13:00
    Pályaorientációs nap
    dec. 8 09:00 - dec. 8 15:00
    Nyílt nap

previous month december 2017 next month
week 48 1 2 3

Kiállítás PDF Nyomtatás E-mail

godagabi kiallitas

Hagyományainkhoz híven továbbra is folytatódik a Lorántffy Szakközépiskolában a havonkénti kiállítás sorozat. Jelenleg megyei rajzpályázatunk gyermekmunkáit szedjük le, ami újabb szebbnél szebb pályázati anyagot foglalt magába. Örülünk annak, hogy több látogatónk is kíváncsi volt tárlatunkra, és délelőtt, délután egyaránt látogatták azt. Szeretnénk minél szélesebb körnek lehetőséget nyújtani kis galériánk kiállításaival ahhoz, hogy kultúrális kikapcsolódásban lehessen részük. Művészeti tagozatunk diákjai mellett más iskolák tanulói is bemutatkozhatnak megyei, városi rajzpályázatok keretében. Ugyanakkor kollégákink is helyet kapnak évről évre, hogy képeikkel színesítsék iskolánk életét, mutassanak egy szeletet abból, hogy az élet több területén is megállják a helyüket, és nem mellesleg diákjainknak példát, felüdülést nyújtsanak óraközi szünetekben.

Új kiállításunkban egy már jól ismert fotósunk, Goda Gabriella

tanárnő hozza el legújabb természetfotóit. Megszállottan keresi a körülöttünk felfedezhető élővilág minden apró érdekességét legyen szó madarakról, virágokról, rovarokról, és még folytathatnánk a sort. Több tárlatát is megcsodálhattuk a Lorántffy Galériában. Képeivel olyan részletekre hívja fel a figyelmet, amiről alig hihető, hogy városunkban vagy közeli környékén kapta lencsevégre. Tanulni lehet precíz képaláírásaiból, amiken pontos megnevezését adja minden madárfajnak. Utánanéz, szenvedélyesen nyomoz minden példány után. Idei kiállításának címe 60. A számban bennefoglaltatik a kiállításra készült képek száma, és egy személyes vonatkozás is.

A Lorántffy Galéria kiállításmegnyitóin általában tanulóink szerepelnek egy kis műsorral. Mostani kiállításunkat egy másik kolléga, Kósa Edit tanárnő nyitja meg.