Ma 2018. július 18., szerda, Frigyes napja van. Holnap Emília napja lesz.

previous month július 2018 next month
week 31 30 31

Nyári alkotótábor PDF Nyomtatás E-mail

Pénteken a Lorántffy Galériában művészeti tagozatos diákjaink nyári munkáiból nyílt kiállítás.

kiallitas4Új szakképzésünk részét képezik a nyári gyakorlatok. Művészeti tagozatos, divat- és stílustervező tanulóink ilyenkor hosszabb távú feladatokat kapnak, amivel napi 7 órában foglalkozhatnak. Beosztás szerint 3-5 napot rajz, festés tananyaggal foglalkoznak. Idén a 10. és a 9. évfolyam vett részt ezeken a gyakorlatokon.
A 9. évfolyamos csoport főként téri helyzetek, csendéletek ábrázolásával foglalkozott a gyakorlat ideje alatt, de az ábrázoló geometria is terítékre került. Természetesen a szerkesztések nem képezik a kiállítás tárgyát.
A tárgyegyüttesek megfigyelése mellett a technikai sokféleséget is kiemelten kezeltük.

A gyerekek festettek vízfestékkel, akril festékkel, készültek grafit- és szénrajzok. A tanulmányok elkészítése mellett a továbblépést biztosító feladatokra is sort kerítettünk. A XX. század első felében alkotó magyar festők közül Korniss Dezső, Bortnyik Sándor, Gadányi Jenő, Veszelszky Béla, és még több más alkotó stílusát választva készültek képek a beállításokról.
kiallitas3 A most nyílt kiállításunk része nyolc tanuló grafikai tervező munkája is. A 10. évfolyamon a művészeti tagozat tanulói arculatterveket készítettek fiktív, általuk megálmodott vállalkozáshoz. Ebben változatos technikai megoldások is helyet kaptak. Az alkotók mappákat, levélpapírokat, borítékokat, árcímkéket, cd borítókat terveztek az adott feladaton belül.
A külső érdeklődők is megtekinthetik kiállításunkat az iskola nyitvatartási idejében. Mindenkit szeretettel várunk.

Rohonczi Istvánné szaktanár