Ma 2018. január 20., szombat, Fábián és Sebestyén napja van. Holnap Ágnes napja lesz.

previous month január 2018 next month
week 5 29 30 31

Vetélkedő Lorántffy Zsuzsannáról PDF Nyomtatás E-mail

A „Lorántffy Zsuzsanna élete és kora” című művelődéstörténeti vetélkedő meghirdetésének apropója az volt, hogy a Dunaújvárosi SZC Lorántffy Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma idén ünnepli alapításának negyvenedik évfordulóját.

lorivetelkedo 1

A 2016. november 16-án 14 órától megrendezésre került megmérettetésre hét csapat jelentkezett. A vetélkedő során háromtagú zsűri értékelte a csapatok teljesítményét. A zsűri elnöke Farkas Lajos, az Intercisa Múzeum igazgatója, segítségére voltak Medvegy Zsuzsanna népművelő és Oroszné Garami Zsuzsanna, iskolánk egykori vezetője.

A verseny során változatos feladatok (keresztrejtvény, logikai feladvány, kreatív (rajzos) feladat, teszt, szituációs játék) várt a négyfős csapatokra. A délután hasznosan, játékosan, izgalmasan telt, melynek során mindenki új ismeretekkel gazdagodott.

A helyezettek az alábbi iskolák csapatai:

1. helyezett: Dunaújvárosi SzC Bánki Donát Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Csapattagok: Németh Kata, Fábos Gábor, Győrffy Balázs, Meder Martin
Felkészítő tanár: Bognárné Pongrácz Mária

2. helyezett: Dunaújvárosi SzC Lorántffy Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Csapattagok: Falusi István, Cseppen Alexa, Fábián Viktória, Patakfalvi- Vigh Kincső
Felkészítő tanár: Bognár Zoltán

3. helyezett:Pannon Oktatási Központ

Csapattagok: Bankó Zsófia, Sándor Kinga, Sebestyén Zénó, Vadócz Dániel
Felkészítő tanár: Hubicsák Péter

A versenyt szponzorálta a Dózsa Mozi Centrum. Jutalomként mozijegyet ajánlott fel a diákoknak.

A fotót Ady géza készítette.