Ma 2020. január 28., kedd, Károly és Karola napja van. Holnap Adél napja lesz.

previous month január 2020 next month
week 1 1 2 3 4 5
week 5 27 28 29 30 31

ZÖLDÜLJ! környezetvédelmi verseny általános iskolások számára PDF Nyomtatás E-mail

DSC 92282016. december 8-án, csütörtökön 12 órától került megrendezésre iskolánkban a ZÖLDÜLJ! környezetvédelmi verseny 7 általános iskolás csapat részvételével, akik helyi (Arany, Dózsa, Gárdonyi, Vasvári) és vidéki (Baracs, Apostag) iskolákból érkeztek.

Az első forduló egy elméleti feladatsorból állt, melyet szép eredménnyel oldottak meg a versenyzők. A javítás és a plakátok értékelése után az első 3 helyezett csapat jutott be a gyakorlati fordulóba, ahol főként környezetszennyezéssel, komposztálással, környezeti problémákkal kapcsolatos példák megoldását kértük a versenyzőktől, immár egyénileg.

A rangsor az előzetes feladatként leadott plakátok, az elméleti és a gyakorlati forduló pontszámainak összeadásával alakult ki, így III. helyen végzett Borsodi Zselyke a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskolából. A II. helyezést Dezső Cintia szerezte meg a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza tagintézményéből.

A legjobb eredményt, ezzel az I. helyezést

Kállai Soma

érdemelte ki, aki a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola tanulója.

(balról: Dezső Cintia, Kállai Soma, Borsodi Zselyke)

Gratulálunk az általános iskolás versenyzőknek a szép eredményekhez, felkészítő tanáraiknak a felkészítéshez is.

Szeretnék köszönetet mondani Németh Tibor kollégámnak a verseny megszervezésében és lebonyolításában nyújtott segítségéért.

Reméljük, hogy jövőre is hasonló, vagy még nagyobb létszámban képviselik majd magukat az általános iskolák.

Baranyi Hajnalka versenyszervező