Ma 2018. február 20., kedd, Aladár és Álmos napja van. Holnap Eleonóra és Zelmira napja lesz.

márc. 5 00:00
    márc. 6 00:00
    márc. 7 00:00
    márc. 8 00:00
    márc. 9 00:00

previous month február 2018 next month
week 5 1 2 3 4
week 9 26 27 28

Fenntarthatósági témahét PDF Nyomtatás E-mail

fth jelvenyMint már hírül adtuk, iskolánk csatlakozott a 2017. április 24-28. között megrendezett első Fenntarthatósági Témahét programjaihoz.
A hét minden napján más és más évfolyamot szólítottunk meg olyan feladatokkal, programokkal (pl. meglátogathattak olyan üzemeket, amelyek sokat tesznek a fenntarthatóságért), amelyek egyedi élményt jelenthettek a számukra.
A hétfői napon a Műszaki Munkaközösség projektnapján a 11/1. osztály segítségével az ökológiai lábnyom jelentőségére és a főleg fejlődő országokat érintő éhezésére hívtuk fel a figyelmet.
Kedden a 10. évfolyam diákjai két csoportban látogatást tettek a Hulladékudvarban és a biológiai Szennyvíztisztítóban. Mindkét helyszínen kedves fogadtatással és előadással vártak bennünket. A Hulladékudvarban még apró ajándékot is kapott minden diák.
A szerdai nap a kilencedikeseké volt. Szintén két csoportban látogattunk el a Baracsi úton lévő Arborétumba és a Kiserdőbe. Játékos feladatlapokkal készültünk, amelyek segítségével megpróbáltunk rámutatni a természet szépségeire.

Csütörtökön a 11. évfolyam egyik fele városi sétára indult, melynek során az épített környezet és a környezetvédelem kapcsolatával, jelentőségével foglalkoztak, a másik csoport ezalatt tanműhelyünk udvarán a komposztálás rejtelmeivel ismerkedett.
Pénteken a témahét hivatalos weboldaláról letöltött információs anyagok vetítésével gyarapítottuk diákjaink tudását a témával kapcsolatban.
A programok szervezésében, lebonyolításában részt vett: Baranyi Hajnalka, Balassáné Kremmer Beáta, Szép Lászlóné, Marczonáné Schreiner Györgyi tanárnő és Németh Tibor tanár úr.
Reméljük, minden diákunk jól érezte magát programjainkon!
Köszönjük a részvételt!

A Műszaki MK nevében: Mné S. Györgyi

Képgalériánk a programról itt található.