Dunaújvárosi Szakképző Centrum Lorántffy Zsuzsanna Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma Pályázat Dunaújvárosi Lorántffy Zsuzsanna Szakközépiskola, Szakiskola, Kollégium
Ma 2018. augusztus 15., szerda, Mária napja van. Holnap Ábrahám napja lesz.

previous month augusztus 2018 next month
week 31 1 2 3 4 5
week 35 27 28 29 30 31

Pályázat PDF Nyomtatás E-mail

20171017135435011 0001

Szeretnénk a fiatalok képi üzeneteit látni az ÉLETTÉR - HÁTTÉR  témában. A kiírás több rétegű értelmezést tartalmaz, így a „háttér” kifejezés, akár valójában képi hátteret is jelenthet. Szeretnénk, ha a diákok azt is bemutatnák képeiken, hogy milyen is az a világ, az az élettér - szűkebb vagy tágabb értelemben -, amit a sajátjuknak éreznek, gondolnak. Jó volna látni, milyen barátok, család, kedvencek, környezet, stb. jelenti számukra a hátteret. Örülnénk, ha mindezek közül ki-ki a saját elgondolása szerint választana a pályázat elkészítése során.

A pályázat technikái, formátuma:

Önálló ötleteket, olyan alkotásokat várunk, melyek technikailag, képi eszközöket tekintve magukra vonják a figyelmet, XX., sőt XXI. századi módon közelítenek az adott témához. Amennyiben plasztikus alkotásban gondolkoznak, akkor vegyék figyelembe, hogy viszonylag szűk terű fali- és fekvő vitrinekben tudjuk kiállítani munkájukat.

Amennyiben pasztell vagy szén az alkotás anyaga, kérjük ezeket lefújni, hogy ne kenődjenek el a kiállítás során.

Az elektronikus eszközökkel készült pályamunkákat nyomtatva kérjük. A pályaművek A/4-es és A/3-as formátumban készülhetnek.

Jelentkezés:

Kérjük, hogy a kitöltött jelentkezési lapokat e-mailben ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ) küldjék el címünkre 2017. október 28-ig.

Pályamunkák beküldése, határideje:

Az alkotásokat iskolánk címére kérjük elküldeni (2400 Dunaújváros, Radnóti u. 6.) vagy személyesen behozni (ebben az esetben a portán leadni) 2017. november 27-ig. A borítékra írják rá:Rajzpályázat.

A munkák hátoldalán kérjük feltüntetni a készítő nevét, évfolyamát, iskolája adatait valamint a mű címét (ha van).

Díjazás:

A legjobbnak ítélt pályamunkák beküldői mindkét korcsoportban ajándékban részesülnek. A 2017. december 7-én nyiló kiállítás egy hónapig lesz megtekinthető iskolánk galériájában. A díjakat a kiállításmegnyitón adjuk át a díjazottaknak. A pályamunkák a kiállítás lebontása után egy évig személyesen vagy az iskola képviselője által átvehetők lesznek.