Ma 2021. október 17., vasárnap, Hedvig napja van. Holnap Lukács napja lesz.

Aktuális események

    Nincs esemény

Erasmus

Szakmák éjszakája

Szakképzés Eu Hete

Széchenyi 2020

Iskolai események

previous month október 2021 next month
H K SZ CS P SZ V
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31

Pályázat

Hirdetés

Hirdetés


NEMZETKÖZI SZAKVÁSÁR KÖLNBEN PDF Nyomtatás E-mail

 

A TEXTILIPARI MÚLT SZENTÉLYÉBőL A JÖVŐBE

RUHAIPARI INNOVÁCIÓ AZ IMB (NEMZETKÖZI SZAKVÁSÁR KÖLNBEN) TÜKRÉBEN SZAKMAI FÓRUM


     Iskolánk a TMTE meghívására 2009-05-27-én a divatstílus tervező diákok részvételével is képviseltette magát a fórumon.
   A helyszín önmagában is élmény a könnyűipar iránt érdeklődőnek.

Óbuda történelmi levegőjű városrészében a Goldberger család (nagy múltú textilgyártó család) hajdani otthonában hozták létre a Textilmúzeumot. A TMTE (Textilipari Műszaki és Tudományos Egyesület) ott tartott fórumot.
   Európában az IMB a könnyűipar legnagyobb szakvására, seregszemléje. Mindig is tükröt tart a fejlesztőknek és gyártóknak. Az idei vásár az INNOVÁCIÓ jegyében zajlott.
   Az előadások, prezentációk a könnyűipar jelenéről és jövőjéről szóltak. Megismerhettük azokat a fejlesztési irányokat, technológiában és gyártóeszközök területén, amelyek erősítik az EU versenyképességét az iparban. Az előadók egybehangzó véleménye szerint; az innováció, az örök változás szellemével azonosuló, kihívásaira reagáló, magatartás fog új lendületet adni a tagállamok, textil, ruha és bőrfeldolgozó iparának.

 

alt


    A színvonalas és látványban is gazdag előadásokon túl, lehetőségünk volt a jelenlegi legkorszerűbb varrógépek kipróbálására. Az előadások szüneteiben a múzeum ipartörténeti tárlatával is ismerkedtünk. Érdekes időutazáson estünk át. Ugyanazon a helyszínen vehettük számba a textil és ruhaipar történeti fejlődését, láthattuk a korabeli termelő berendezéseket, ahol a fórum programjának megfelelően a jelen és a jövő perspektíváival találkozhattunk.

Élményekben gazdagon és bíztató jövőbeni kilátásokkal utaztunk haza a fórumról.

Iskolánk és a diákok nevében, ezúton is köszönjük a meghívást.

Hujber Lajos gyak. okt. vez.

 

 
Hirdetés