Ma 2017. október 21., szombat, Orsolya napja van. Holnap Előd napja lesz.

previous month október 2017 next month
week 44 30 31

Képzéseink 2017/2018-as tanévben

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Határtalanul 4.nap PDF Nyomtatás E-mail

banffy bonchida

A Bánffy család kastélyai közül egy napra kettő is jutott. Válaszútról kb. 50 perc volt a séta Bonchidára, ahol a Kallós Zoltán Alapítvány központja is található. Bonchida 600 éven át a Bánffy család birtokában volt. Itt található Erdély egyik legnagyobb, az évszázadokon keresztül legépebben megőrzött főúri kastélya. Gyakran hivatkoznak rá úgy, mint Erdély Versailles-a. 1999-ben a kastélyt felvették a világ 100 legveszélyeztetettebb történelmi műemlékének listájára. Ezt követően nemzetközi programot dolgoztak ki az épület megmentésére.

Határtalanul 3. nap PDF Nyomtatás E-mail

Szerda reggel az Alapítvány csűrje fölötti dombon diákjaink elkezdték a projektmunkát. Párokban folyt a munka: egy környész és egy művészetis alkotott egy párt. A környészek növényhatározással, míg a művészetisek rajzolással foglalkoztak.

szerda novenyek

szerda novenyek2

Határtalanul 2. nap PDF Nyomtatás E-mail

kallosmuzeumIskolánk csapata végül eljutott Válaszútra, ahol diákjaink ellátogattak a Kallós Zoltán Múzeumba, amelynek épületét a névadó édesapja még 1930-ban vásárolta a Bánffy családtól. A múzeum, amely 2010. május 21-én nyitotta meg kapuit, Erdély legnagyobb népművészeti magángyűjteménye.

Határtalanul 1. nap PDF Nyomtatás E-mail

nagyvarad 2

A Határtalanul program keretében Erdélybe vendégeskedő csoportunk tegnap - Marczona Tamás tanár úr beszámolója alapján - szakadó esőben tette meg a Válaszútra vezető utat. Nagyváradon zuhogó esőben megkeresték Lorántffy Zsuzsanna egész alakos bronzszobrát, amelyet 1996-ban avattak fel. A helybéliek ezt a szobrot úgy ismerik, hogy a Nagyasszony szobra. Rohonczi tanárnő és Bognár tanár úr beszélt a diákoknak a szoborról (amely Gergely István erdélyi szobrászművész alkotása), a szoborállításról, valamint Lorántffy Zsuzsanna és Nagyvárad kapcsolatáról. Végül a csoport megkoszorúzta iskolánk névadójának szobrát.

Ismét nyertünk!!! (2016) PDF Nyomtatás E-mail

hatartalanul logoAz Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Határtalanul program keretében Együttműködés szakképző iskolák között elnevezésű pályázaton az „Zöldülj, mozdulj, gondolkozz!” című pályamunkánkkal támogatást nyertünk.

A projekt keretében 33 diákunk a Válaszúton található Kallós Zoltán Alapítvány Oktatási Központ szintén 33 diákjával együtt megismerkednek a biogazdálkodás jelenével, jövőjével, valamint gyógy- és gyomnövényeket  fognak feltérképezni, gyűjteni és rendszerezni. Diákjaink 2016. szeptember 05-től szeptember 09-ig utaznak Válaszútra, majd a jövő év május 22-től május 26-ig érkeznek az erdélyi diákok hozzánk. A diákok szállását és utazását a pályázaton nyert támogatásból finanszírozzuk, melynek összege: 2 099 000 Ft.

« ElsőElőző12KövetkezőUtolsó »

Oldal 1 / 2