Ma 2017. október 22., vasárnap, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

Képzéseink 2017/2018-as tanévben

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Diákjaink sikerei 2016/2017
Telibe talált a Lorántffy PDF Nyomtatás E-mail

loveszetRemekeltek a Lorántffy diákjai az elmúlt héten Székesfehérváron megrendezett lövészversenyen. A Honvéd Szondi György Sportegyesület együttműködve Magyar Honvédséggel, a MATASZ helyi szervezeteivel és a megyei honvéd sportegyesületekkel a honvédelmi hagyományokat ápoló „Egy nap a honvédelemért!” elnevezésű, felmenő rendszerű légpuska lövészversenyt hirdetett a középfokú tanintézetek diákjai részére.

A Lorántffy iskola diákjai egyéniben és csapatban is megmérették magukat.

Csapatban (Fábián Viktória 11/1, Kovács Marcell 11/5, Havel Tamás 11/5) az előkelő II. helyezést értük el. Az első 3 helyezett csapat a járási verseny résztvevőjévé vált.
Női egyéni kategóriában Fábián Viktória I. helyezett lett.
Horváth Dávid 12/1_2 osztályos tanuló férfi egyéni kategóriában ért el kimagasló pontszámot.

loveszet2

A felkészülést Bali Attila segítette, a versenyen kísérőtanárként Markovics Mária vett részt.

Szépészeink sikerei PDF Nyomtatás E-mail

szepesz6

A székesfehérvári Aranykéz Szakközépiskolában pénteken megrendezett fodrász-, kozmetikus- és körömszépítő-versenyen iskolánk tanulói elismerésre méltó teljesítményt nyújtottak. A csapatversenyben Gáspár Enikő fodrász és Szakály Fanni kozmetikus a II. helyet, Magyar Evelin fodrász és Sándor Vivien kozmetikus pedig a III. helyet szerezte meg. A fodrászokat Lehoczkyné Tóvizi Ilona tanárnő, a kozmetikusokat Szentpáli Elvira tanárnő készítette fel, a ruhákat Balassáné Kremmer Beáta tanárnőnek köszönhetjük.

szepesz7
Gratulálunk a lányoknak és felkészítő tanáraiknak is! További fotók megtekinthetők iskolánk facebook oldalán.

Döntésünk a jövőnk- prevenciós verseny PDF Nyomtatás E-mail

Döntésünk a jövő - plakát!

December elsején, az AIDS elleni világnapon rendezték meg Székesfehérváron a középiskolás korosztály számára meghirdetett Döntésünk a jövő című versenyt, ahol 6 városból 15 középiskola 24 csapata képviseltette magát.

A háromfordulós verseny során a szervezők játékos, szórakoztató formában kívánták felhívni a diákok figyelmét a felelős szexuális magatartás jelentőségére, ezen belül a szexuális úton terjedő betegségek, a nem kívánt terhességek megelőzésére. Előzetes feladatként a diákok plakátokat készítettek a témából, majd tegnap délután a témához kapcsolódóan ötperces bemutatókat, színpadi jeleneteket, kisfilmeket, prezentációkat adtak elő. A versenyen a Lorántffy iskolából 4 tanuló, vett részt: Kugler Szilvia, Papp Gréta, Sinka Szilvia, és Srauf Dominika. A felkészítő tanár Ötvös Ágota volt.

Szabolcsi siker a vers-és novellaíró pályázaton PDF Nyomtatás E-mail

Iskolánk november 16-án hirdette ki a városi vers- és prózaíró verseny eredményét a Lorántffy Galériában.

novella 2015a 0 kicsi

A megmérettetésen a pusztaszabolcsi Szabolcs Vezér, Dunaújvárosból pedig a Bánki és a Kereskedelmi középiskola vett részt. A pályaművek mindegyike igényes alkotás. A költemények fiatalos lendülettel, merész képekkel, a prózai szövegek témaválasztásukkal emelték a verseny színvonalát. Az alkotások kiemelik a család, a haza szeretetének, a mindennapi akadályok leküzdésének jelentőségét.

A díjazottak Dunaújvárosi SZC Szabolcs Vezér Gimnáziuma és Szakgimnáziuma diákjai lettek:

1. helyezett Kégli Réka 10.c
2. helyezett Géró Ádám 12.a
3. helyezett Gurgol Bettina 10.c

Felkészítő tanáruk Tánczos Krisztina.

Kozmetikus Diákolimpia PDF Nyomtatás E-mail

Iskolánk egyik csapata bejutott az I. (kozmetikus) Diákolimpia döntőjébe.

A Beauty szakkiállításon megrendezésre kerülő Diákolimpia megmérettetésen  3 fős csapatok vehettek részt. A hétvégén - november 6-án -  a 25. Beauty Forum keretében megrendezett döntőben csapatunk végül az 5. helyet szerezte meg szoros küzdelemben.

A csapat tagjai:

kozmetikus diakolimpia

Takács Mercédesz 2/14/v

Révész Debóra 1/15/eü

Dobai Diána 1/15/eü

Köszönjük diákjainknak helytállást és Szentpáli Elvira tanárnőnek a felkészítést.

Gratulálunk a győzteseknek!

« ElsőElőző12KövetkezőUtolsó »